2011. június 21., kedd

Légi szerencsétlenség Karéliában


Oroszország észak-nyugati részén

Az Oroszország észak-nyugati részén levő Karéliában keddre virradó éjszaka lezuhant egy utasszállító Tu-134-es repülőgép, amely Moszkvából Petrozavodszkba tartott. A katasztrófában 44-en vesztették életüket, köztük egy svéd, egy holland és két ukrán állampolgár, valamint  egy négy tagú család, akiknek orosz és amerikai kettős állampolgárságuk volt. Mindössze nyolcan élték túl a szerencsétlenséget.

© Fotó: //www.vesti.ru
 
    A tragédia színhelyére már megérkeznek az elhunytak és a sebesültek hozzátartozói. Előkészítették számukra a szállodákat, és szükség esetén lelki segítséget is nyújtanak a rászorulóknak - jelentette ki Valentyina Ulics, Karélia egészségügyi minisztere.
   - A hozzátartozókkal pszichológusok és pszichiáterek foglalkoznak. Minden szakembercsoport a helyszínen tartózkodik, és minden szükséges segítséget megadunk a rászorulóknak.
   Az elmúlt éjszaka Petrozavodszkban erős és alacsonyan elhelyezkedő köd volt. Mindössze 170 méter volt a látótávolság. A Moszkvából érkező gép 150-200 méterre tért le a leszállópályától. Még 110 méter volt hátra a földig, amikor a diszpécser észrevette a hibát, és utasította a személyzetet, hogy tegyen egy kört. De ebben a pillanatban a gép nekiment a távvezetéknek és a leszállópálya néhány másodpercre sötétségbe borult.  Amikor néhány másodperc múlva ismét kigyulladtak a fények, már késő volt. A repülőgép súrolta a fák koronáját és az autóútnak csapódott. Maga alá temetett egy személyautót, majd a törzsétől leváltak a szárnyak, és a gép darabjai 300 méteres távolságba szétszóródtak.
    A nyomozás több verziót vizsgál. Egyebek között emberi tényezőt, azaz a pilóta vagy a földi szolgálatok mulasztását, a bonyolult időjárási viszonyokat, illetve a gép vagy a repülőtéri berendezések esetleges hibáit. Megtalálták a repülőgép fekete dobozait, amelyek jó állapotban vannak.
  A szerencsétlenséget túlélt nyolc személy, köztük egy gyermek kórházban van. Hét sérült állapota rendkívül súlyos - jelentette ki Eliszan  Sandolovics, a karéliai köztársasági kórház orvosa.
   Dmitrij Medvegyev államfő részvétét fejezte ki a légi katasztrófában elhunyt áldozatok hozzátartozóinak. Megbízást adott a szerencsétlenül járt személyek megsegítésére.

Működik a forró vonal, információ a következő telefonszámokon:
 Oroszország nemzetközi kódja: +7
495-644-40-66, illetve 495-626-37-07  (Moszkvában)
8142-56-16-34  (Karéliában)
 
A rendkívüli helyzetek minisztériuma a honlapján (mchs.gov.ru) nyilvánosságra hozta az utaslistát- adta hírül az fn.hu és a hgv.hu

 

A Magyarok Világszövetsége és a Magyarok Szövetsége tárgyalásairól


A Magyarok Világszövetségének székházában Patrubány Miklós elnök – Rácz Sándor tiszteletbeli elnök társaságában – májusban fogadta a Magyarok Szövetsége küldöttségét, Benis Miklós elnököt és Molnár V. József magyarságkutatót, a szervezet szakrális vezetőjét. A találkozón, amely Benis Miklós kérése nyomán jött létre, megbeszélték azokat a feszültség-gócokat, amelyek két éve lehetetlenné tették az együttműködést.

A hetven éves Magyarok Világszövetsége 2007-ben és 2008-ban teljes anyagi, erkölcsi és intézményi támogatásban részesítette a később Magyarok Szövetsége nevet felvevő, Vukics Ferenc vezetése alatt szerveződő tömörülést. Döntő – forintmilliós nagyságrendű – támogatást nyújtott az első, 2008 augusztusában megtartott, bösztörpusztai Kurultáj megrendezéséhez, és jelentős pénzadománnyal segítette a barantások hagyományőrző-harcászati felkészülését. Kiadványaiban folyamatosan ingyenesen hirdette, világhálós televíziójában rendszeresen szólási lehetőséget biztosított, és székházát ismételten, ingyenesen rendelkezésre bocsátotta. A Magyarok VII. Világkongresszusán főszerephez juttatta.

Ennek ellenére, a később, 2008 őszén megalakult Magyarok Szövetsége teljesen elzárkózott a Magyarok Világszövetségével való együttműködéstől. 2009 márciusában, még az új szerveződés jogi bejegyzése előtt, mereven és indulatosan elutasították a Magyarok Világszövetségének azon kérését, hogy a két szervezet neve közötti, már akkor tapasztalható „áthallás” okozta sorozatos félreértések elkerülése végett, ne a Magyarok Szövetsége nevet vegyék fel. Az együttműködés akkor lehetetlenült el teljesen, amikor 2009 májusában, a Magyarok Világszövetsége Küldöttgyűlésének bemutatkozásra meghívott vendégeként, Vukics Ferenc minősíthetetlenül viselkedett, durván visszaélt vendégjogával: egy hozzá intézett kérdés nyomán ordítozva és kis híján tettlegességre vetemedve reagált, vérig sértve az MVSZ Kárpát-medencei küldötteit, az egész Magyarok Világszövetségét.

A kétórás tárgyaláson kiderült, hogy mindezen előzményekről egyedül Molnár V. József-nek nem volt tudomása.

Patrubány Miklós leszögezte, hogy a Magyarok Világszövetsége nem zárkózik el az együttműködéstől, ám azt megelőzően a Magyarok Szövetségének meg kell követnie a történtekért, és jóvátételt kell szolgáltatnia. Ezen túlmenően, a Magyarok Szövetsége ténykedésének első két esztendejét értékelve kifejtette: Az MVSZ álláspontja szerint a Magyarok Szövetsége, egyértelműen népi-nemzeti értékválasztásával és külsőségeivel, amelyeket ellentmondásokkal teli politikai vonalvezetéssel tetézett, zavart okozott a nemzeti elkötelezettségű szavazók körében, érezhetően gyengítve az ugyancsak népi-nemzeti programmal induló Jobbik esélyeit, ekképp jelentősen hozzájárulva a Fidesz két-harmados győzelméhez.

Ilyen, előre eltervelt forgatókönyv létezését látszik igazolni az MSZ alapítójának, Vukics Ferenc őrnagynak dezertálással felérő távozása a Magyarok Szövetsége mindennemű vezető tisztségéből, és az általa alapított szervezettől való elhatárolódása. Katonatiszt, akit visszavezényeltek?


A Magyarok Szövetségének képviselői kérték, hogy a két szervezet legalább Magyarország történelmi alkotmánya jogfolytonosságának helyreállítása ügyében működjék együtt. Tekintettel az ország és a nemzet súlyos állapotára, valamint abból az évszázadok során sokszorosan igazolt törvényszerűségből kiindulva, hogy Magyarország a jogfolytonosság megszakadása okozta válságon csak azután kerekedhet fölül, miután a jogfolytonosság helyreállítása megtörtént, a Magyarok Világszövetsége elfogadta, hogy a két szervezet alkotmányos elgondolásainak egyeztetésére, szakértői szinten tárgyalások kezdődjenek.

A későbbiekben az MVSZ elnöke kijelölte a Magyarok Világszövetségének szakértői tárgyaló testületét Bottyán Zoltán, az MVSZ Elnökségének póttagja, az Igazságot Európának! című petíció szóvivője vezetésével. A háromtagú testületnek, szakértői minőségben tagja Dr. Maczó Ágnes jogász, az Országgyűlés korábbi alelnöke, aki másfél évtizeddel korábban maga is készített egy új alkotmány-tervezetet, valamint Dr. Boór Ferenc műegyetemi tanár, a Fejér Szövetség elnöke, a Történelmi Alkotmányunkat Helyreállító Szövetség (TAHSZ) szóvivője.

A Magyarok Szövetségének tárgyalóbizottságát Dr. Bene Gábor vezeti.

A Magyarok Világszövetsége eljuttatta az MSZ vezetőinek azon anyagokat, amelyek az MVSZ alkotmánnyal kapcsolatos álláspontját tükrözik. Ezek a következők:

A Szent Korona országa – Alapelvek az alkotmányozáshoz http://mvsz.hu/sajtoszolgalat/20101001_szentkorona.html

Sarkalatos társadalomszervező javaslat

Üdvözlő bírálat Magyarország új alaptörvényéről


A Magyarok Szövetsége kidolgozta a maga alkotmány-tervezetét és a fennhangon hirdetett, de végül teljességgel elmaradt országos polgári engedetlenségi megmozdulás helyetti pótcselekvésként, 2009. október 25-én, látványos külsőségek közepette,700 fős, zászlós küldöttséggel átadta Sólyom László, akkori köztársasági elnök hivatalának, majd több tízezer  példányban terjesztette.  A bejelentés itt olvasható:  http://www.magyarokszovetsege.hu/content/magyarok-szoevetsege-orszagos-kueldoettsege-2009-oktober-25-en-delutan-atadta-koeztarsasagi- 


A szakértői tárgyalások 2011. június 16-án, a Magyarok Világszövetségének székházában elkezdődtek, a sajtónyilvánosság kizárásával zajlanak, és várhatóan egy hónapig tartanak.



7216/110619